HAK-İŞ "EMEĞE SAYGI" TEMALI 8. ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI PROJESİProjenin Ana Başlığı: Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu Kısa Film Yarışması

Projenin Adı: HAK-İŞ Emeğe Saygı Temalı VIII. Uluslararası Kısa Film Yarışması / Kültür ve Turizm Bakanlığı Katkılarıyla

Projenin Amacı: Emeğin; bilgi, sanat ve kültürle buluşmasını sağlayarak bir sentez oluşturabilmek. Emek teması üzerinden işçi kavramına yeni bir boyut kazandırmak. HAK-İŞ Konfederasyonu’nun savunduğu ilkelerin ulusal ve uluslararası sanat dünyasında da karşılığını bulmasını sağlamak.

Projenin Sonuçları: Proje kapsamında dünyanın pek çok ülkesinden ve ülkemizin farklı şehirlerinden kısa film projeleri yarışmamıza katılabilmektedir. Değerlendirmeler sonucunda dereceye giren projelere ödül verilmektedir.

Kurumun projedeki rolü: HAK-İŞ Konfederasyonu, ulusal ve uluslararası alanda 'Emek' konulu filmlerin sayısının artırılması ve bu alanda “emek veren” yapımcıların bir araya gelebileceği bir platformun oluşturulması amaçlanmaktadır.


Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen HAK-İŞ 8. Uluslararası ‘Emeğe Saygı’ temalı kısa film yarışması, yerli ve yabancı pek çok yapımcı ve yönetmenin ilgi odağı olmuş, dünya genelinde bir marka haline gelmiştir.


Proje Web Sayfası: http://www.hakiskisafilm.org


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu