ARSLAN, ZAMBİYA BÜYÜKELÇİSİ VE ZAMBİYALI SENDİKACILARLA BİR ARAYA GELDİ

24 Mayıs 2017 12:17, Haberler


ARSLAN, ZAMBİYA BÜYÜKELÇİSİ VE ZAMBİYALI SENDİKACILARLA BİR ARAYA GELDİ


Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Zambiya Ankara Büyükelçisi Bwalya Lyapa Mondo, Zambiya İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ZCTU) Genel Sekreter Yardımcısı Elaston Njovu ve Zambiyalı sendikacılarla 23 Mayıs 2017 tarihinde yemekli bir toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Konfederasyonumuz Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız da katıldı.


Toplantıda konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HAK-İŞ ile Zambiya İşçi Sendikaları Konfederasyonu arasındaki var olan kurumsal ilişkinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.


Arslan, “HAK-İŞ olarak insanların diline, dinine, rengine ve dünya görüşüne bakmıyoruz. Biz emek mücadelesi yürütüyoruz. Dünyanın değişik bölgelerinden sendikacılarla olduğu gibi Zambiya İşçi Sendikaları Konfederasyonu ile iki eşit partneriz. Birlikte yürüteceğimiz ortak mücadele her iki ülkenin emekçileri için de hayırlı olacaktır” diye konuştu.


Zambiya İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ZCTU) Genel Sekreter Yardımcısı Elaston Njovu da HAK-İŞ’in tarafından kendilerine verilen sendikal eğitimden dolayı teşekkür ederek, “Ankara’da HAK-İŞ ile çok güzel fikir alışverişi yaptık. Fikirlerin fiiliyata geçmesini arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.


Zambiya Ankara Büyükelçisi Bwalya Lyapa Mondo ise Türkiye ile Zambiya arasındaki ilişkilerin emek örgütleri tarafından geliştirilmesini oldukça önemli bulduğunu söyledi.


Toplantı karşılıklı hediyeleşme ile son buldu.

HABERE AİT GÖRSELLER :

24 Mayıs 2017 12:17, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu