ARSLAN, SAKARYA'DA 16 NİSAN GELECEĞİMİZ İÇİN BİR MİLATTIR

28 Mart 2017 20:25, Haberler


Genel Başkanımız Arslan, 28 Mart 2017 tarihinde,HAK-İŞ Sakarya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen  HAK-İŞ’in “Anayasa Değişikliğine Tam Destek, Geleceğimiz İçin Evet” sloganıyla başlattığı “40 günde 40 ilde” anayasa değişikliği kampanyası kapsamında Sakarya’da gerçekleştirilen programda konuştu. Programa Genel Sekreterimiz Dr. Osman Yıldız ve HAK-İŞ İl Başkanımız Mehmet Mesut Gökdemir'de katılarak birer konuşma yaptı. 

Toplantıda üyelerimizi ve tüm Sakaryalıları referandumda sandığa gitmeye ve ‘EVET’ oyu kullanmaya davet eden Arslan, “Anayasa Değişikliğine Tam Destek, Geleceğimiz İçin ‘EVET’” dedi.


Sakarya'da Atatürk Kültür Merkezi’nde konuşan Arslan, “18 maddelik Anayasa değişikliği emek dünyasıyla ilgisiz gibi algılanmaktadır. 18 maddenin içinde direkt olarak çalışanlara yönelik bir madde olmasa da, bu 18 maddenin hepsi emekçileri dolaylı olarak ilgilendirmektedir. Çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi yönetim krizlerini sona erdirmekte, darbe girişimlerine set oluşturmaktadır. Siyasal ya da finansal krizler yahut darbelerin faturasını emekçilerin ödediği gerçeğiyle yüzleşirsek, anayasal değişikliğin bizim için ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır” dedi.


Diğer taraftan, mevcut sistemin istikrarsız yapısının sorunların çözümünü de ertelediğini ifade eden Arslan, “Emek dünyasının kronik hale gelmiş sorunları var. Ancak her hükümet değişiminde bu sorunları ve çözüm biçimlerini silbaştan ele almak durumunda kalıyoruz. Örneğin taşeron emekçiler meselesinde bir aşamaya geldik, hükümet değişti, yeni hükümet özel sözleşmeli personel statüsü diye bir öneri getirdi, ardından yeni bir hükümet kuruldu, sorunu tekrar politikanın gündemine yerleştirmeye çalışıyoruz” dedi.


16 Nisan’da ‘EVET’ çıkması durumunda sorunların çözümünde daha kolay ve hızlı yol alınacağını vurgulayan Genel Başkanımız Arslan, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin hayata geçmesiyle birlikte taşeron emekçilerin yanı sıra, geçici ve mevsimlik işçilerin sorunlarının çözümü konusunda da daha hızlı yol alacaklarını söyledi.


Genel Başkanımızda sonra Genel Sekreterimiz Dr. Osman Yıldız da bir konuşma yaparak, HAK-İŞ’in ilke ve geleneğinin anayasal değişikliği desteklemeyi gerektirdiğini söyledi.


HAK-İŞ’in statükodan yana değil, yenilikten yana bir örgüt olduğunu vurgulayan Yıldız, “HAK-İŞ yeni, sivil bir anayasanın gerekliliğini her platformda gündeme taşımış, bu konuda ciddi çalışmalar yapmıştır. Bugün 18 maddelik değişikliği onaylamak hem ilkelerimizle hem de hedeflerimizle örtüşmektedir” dedi.


Sakarya İl Başkanımız Mesut Gökdemir de kısa bir konuşma yaparak, üyelerimiz ve halkla buluşmanın önemine vurgu yaptı.

HABERE AİT GÖRSELLER :

28 Mart 2017 20:25, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu