“ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ”

17 Mart 2017 14:28, Haberler


HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, Çanakkale Savaşının ve Deniz Zaferinin yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada Çanakkale Savaşlarının ve elde edilen muhteşem zaferin tarihimizde çok özel bir yeri ve önemi olduğuna dikkat çekerek, “Çanakkale, milletimizin iman ve azminin, metanet ve gücünün açık bir göstergesi, bağımsız yaşama kararlılığının sembolüdür. Aziz milletimiz Çanakkale ruhunu 15 Temmuz’da darbeci hainlere karşı ortaya koymuş, tanklara, toplara ve f16’lara karşı göğsünü siper ederek, cesareti ve kararlılığı ile bir kez daha tarih yazmıştır” dedi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, Çanakkale Savaşının ve Deniz Zaferinin yıldönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

“Çanakkale Savaşlarının ve elde edilen muhteşem zaferin tarihimizde çok özel bir yeri ve önemi vardır. Bu zafer, kahraman askerlerimizin, dünyaya parmak ısırtan bir kahramanlık destanıdır. Milletimizin, iman ve azminin, metanet ve gücünün açık bir göstergesi, bağımsız yaşama kararlılığının sembolüdür.

Çanakkale, sıradan bir hatırlayış değil, tarihi varoluşunu sürekli ve ebedi kılan bir duruşun adıdır. Çanakkale’deki duruş ve direnişiyle bu vatanı bize emanet eden ecdadımız, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in; “Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın” dediği bir muhteşem tarihi kanlarıyla yazan şehitlerdir.

Aziz milletimiz Çanakkale ruhunu 15 Temmuz’da darbeci hainlere karşı ortaya koymuş, tanklara, toplara ve f16’lara karşı göğsünü siper ederek, cesareti ve kararlılığı ile bir kez daha tarih yazmıştır. Çanakkale Zaferiyle temelleri atılan ve 15 Temmuz’da daha da güçlendirilen Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 16 Nisan referandumunda halkın, "evet" oyuyla anayasa değişikliğini kabul etmesi halinde 17 Nisan'da yeni bir Türkiye ile karşılaşacağız. 

Bugün de yaşadığımız bütün sıkıntılara rağmen, metanetimizi koruyarak cesaretimizi ve umudumuzu kaybetmiyoruz. Devletimiz ve milletimizin birlik ve beraberlik içinde bu sıkıntıların üstesinden geleceğine inanıyoruz.

Çanakkale Deniz Zaferinin yıl dönümünü kutluyor, başta Çanakkale’de zafer kazananlar olmak üzere vatanı ve bayrağı için şehit olan aziz Mehmetçikleri ve vatandaşlarımızı minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.”

HABERE AİT GÖRSELLER :

17 Mart 2017 14:28, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu