HAK-İŞ 1 MAYIS'I ERZURUM'DA KUTLAYACAK

01 Şubat 2017 11:43, Haberler


1 Şubat 2017


HAK-İŞ 1 MAYIS'I ERZURUM'DA KUTLAYACAK


HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ’in 1 Mayıs’ı her yıl ayrı bir ilde kutlama anlayışına uygun olarak bu yıl kitlesel olarak Erzurum’da kutlama kararı aldığını belirterek, “HAK-İŞ olarak, 1 Mayıs’ı bu yıl kitlesel biçimde Erzurum’da kutlayacağız. HAK-İŞ olarak, Erzurum başta olmak üzere 81 ilde 1 Mayıs'ı taleplerimizi ilettiğimiz bir gün olarak kutlayacağız” dedi. 


HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonu Yönetim Kurulu’nun 2017 1 Mayıs’ını Erzurum’da kutlama kararı aldığını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: 


“HAK-İŞ Konfederasyonu Yönetim Kurulu olarak, her yıl ayrı bir ilde 1 Mayıs kutlama kararı çerçevesinde bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlamalarını Erzurum’da gerçekleştirme kararı almış bulunmaktayız. 

HAK-İŞ olarak, Türkiye’nin turizm, kültür, tarım ve gelişen sanayisi ile önemli kentlerinden ‘Doğu’nun incisi’ Erzurum’da daha önce Sakarya, Konya, Kayseri, Karabük ve Ankara’da yaptığımız gibi emekçilerin yoğun katılımıyla tarihi bir 1 Mayıs kutlaması gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. 

1 Mayısların, sendikal harekette önemli bir yeri bulunmaktadır. 1 Mayısların kutlanması, Türkiye'de ve dünyada tartışmaları beraberinde getirmektedir. HAK-İŞ Konfederasyonu, etkin 1 Mayıs kutlanmasına büyük önem atfetmektedir. 

HAK-İŞ, 1 Mayıs'ı bu yıl Erzurum'da kutlayacaktır. HAK-İŞ, Türkiye'nin turizm, kültür, tarım ve gelişen sanayisi ile önemli kentlerinden biri olan Erzurum’da gerçekleştireceği 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları büyük bir katılımla gerçekleştirilecektir. 

HAK-İŞ,  yıllardır verdiği mücadelenin kazanımı 2009 yılında Taksim'in 1 Mayıs kutlamalarına açılması ile 1 Mayıs'ı 2010, 2011 ve 2012 yıllarında geniş bir katılımla Taksim'de kutlamıştır.  Ardından 1 Mayıs'ı Türkiye genelinde kutlama yaklaşımını 2012 yılında Ankara, 2013 yılında Karabük, 2014 yılında Kayseri, 2015 yılında Konya ve 2016 yılında Sakarya'da yoğun bir katılımla kutlamayı başarmıştır. 

HAK-İŞ, bu geleneği devam ettirerek bu yıl 1 Mayıs'ı geniş bir kitle ile Erzurum'da kutlama kararı almıştır.”

HABERE AİT GÖRSELLER :

01 Şubat 2017 11:43, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu