TÜRKÇE OLİMPİYATLARINA KATILAN ÖĞRENCİLERDEN HAK-İŞ’E ZİYARET

04 Haziran 2013 14:00, Haberler


TÜRKÇE OLİMPİYATLARI KAPSAMINDA

TÜRKİYE'YE GELEN ÖĞRENCİLERDEN HAK-İŞ’E ZİYARET

 

 

Uluslararası Türkçe Derneği (Türkçeder) tarafından organize edilen ve bu yıl 11.’si düzenlenen Türkçe Olimpiyatları’na katılan Türkçe sevdalısı öğrenciler Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ı ziyaret etti.

Tanzanya, Togo, Nijerya, Bosna-Hersek, Mozambik, Irak, Mısır, Kosova, Güney Afrika, Malavi gibi ülkelerden gelen öğrencileri Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Şahin birlikte kabul etti.

 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, uluslar arası toplantılar için gittiği ülkelerde bulunan Türk okullarını ziyaret ettiğini belirterek, “Bu proje ile gurur duyuyoruz. Türk okulları Dünya Vatandaşlığı Kültürü’nü geliştiriyor rengi, dili, dini, yaşadığı coğrafya ne olursa olsun, bütün insanlık için ortak bir ideal olan barışı hakim kılmaya katkı sağlıyor. İnsan olmanın onurunu yaşatmak ve gelecekte dünyayı bir barış dünyası yapmak adına çok hayırlı bir iş yapılıyor. Öğrencilerimiz sadece Türkçe’yi değil aslında, bir medeniyet anlayışını öğreniyorlar. Bu nedenle öğretmenlerimizi kutluyorum. Gerçekten büyük bir fedakârlıkla büyük hizmetler veriyorlar. Öğrencilerimizi kutluyorum. Farklı ülkelerde başka okullar olmasına rağmen o ülkelerin en başarılı, en zeki öğrencilerinin bu okullarda yer aldığını görmek ayrıca bir keyif veriyor.”dedi.

 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan ziyarete gelen öğrencilere konfederasyonumuz hakkında bilgi vererek “Kardeşlerimizi Türkiye’de görmekten, Ankara’da, HAK-İŞ’te görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. 17 üye sendikası bulunan HAK-İŞ Konfederasyonu bütün dünyadaki emekçileri, işçileri kardeşlik ve barış söylemi etrafında birarada tutmaya çaba sarf ediyoruz. Bu faaliyetlerimzide sizlerden de ilham alıyoruz. öğrencilerimiz Türkiye’ye ne zaman gelirse HAK-İŞ onların evidir. Türkiye’de okumak isteyenlere  bu konuda yardımcı olmaya hazırız. “ dedi.

 

Heyete eşlik eden Ercan Sakarya, Taner Gökalp, Burhan Demir ve Dijina Pliska  Türkçe Olimpiyatları  ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Konuşmaların ardından şarkı kategorisinde yarışan öğrencilere Konfederasyonumuz tarafından çeşitli hediyeler verildi. Misafir  öğrenciler de ülkelerinden getirdikleri bazı hediyeleri Genel Başkanımıza ve Genel Başkan Yardımcımıza sundu. 

 

 

 

 

 

 

HABERE AİT GÖRSELLER :

04 Haziran 2013 14:00, Haberler


© 2016 HAK-İŞ Konfederasyonu