TÜRKÇE SEVDALISI ÇOCUKLAR HAK-İŞ’TE

08 Haziran 2012 14:00, Haberler


TÜRKÇE SEVDALISI ÇOCUKLAR HAK-İŞ’TE

 

Uluslararası Türkçe Derneği (Türkçeder) tarafından organize edilen Türkçe Olimpiyatları’na katılan Türkçe sevdalısı bir grup öğrenci, Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ı ziyaret etti.

 

Mozambik, Kazakistan, Afganistan, Tacikistan, Filipinler, Cezayir, Makedonya ve Arnavutluk’tan gelen çocukları Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcılarımız Mehmet Şahin, Mustafa Toruntay ve Genel Sekreterimiz Dr. Osman Yıldız birlikte kabul etti.

 

 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, öğrencilere HAK-İŞ hakkında bilgi verdi. HAK-İŞ’in işçilerin örgütlü olduğu bir Konfederasyon olduğunu belirterek, “Bizler işçilerin temsilcileriyiz” dedi. Arslan, HAK-İŞ’İn 11’i Türkiye’de 1’i de KKTC’de olmak üzere toplam 12 sendikasıyla Türkiye’nin ikinci büyük işçi konfederasyonu olduğunu, 550 bin üyesi bulunduğunu söyledi. Arslan, Türkiye’nin her yerinde örgütlü olan HAK-İŞ’in uluslar arası konfederasyonların da üyesi olduğunu söyledi.

 

Arslan, uluslar arası toplantılar için gittiği ülkelerde bulunan Türk okullarını ziyaret ettiğini belirterek, “Bu proje insanlık için bir övünç kaynağıdır. Bu gençler ileride kendi ülkelerinde iyi noktalara gelecek ve büyük başarılara imza atacaktır. Bu öğrencileri burada gördüğümüz için mutluyuz. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Arslan, “Bu projede herkes kendi ülkesinde kendi dilinde eğitim görüyor. Yani emperyal bir proje değil. Zaten aileler hocalarınıza güvendiği için sizleri Türkiye’ye kadar gönderdiler. İlerleyen yıllarda aileleriniz de Türkiye’ye gelmenizi bekliyoruz” diye konuştu.

 

Türkçe Olimpiyatları Ankara Temsilciliği görevlisi Osman Cevat Yavuz ise, Türkçe Olimpiyatları hakkında bilgi verdi.

 

Konuşmaların ardından şarkı ve şiir kategorisinde yarışan öğrenciler birer sunum yaptı.

 

 

 

 

HABERE AİT GÖRSELLER :

08 Haziran 2012 14:00, Haberler


© 2016 HAK-İŞ Konfederasyonu