ARSLAN: “NEVRUZ; BARIŞ, KARDEŞLİK VE UMUT GETİRSİN”

14 Nisan 2011 14:00, Basın


ARSLAN: “NEVRUZ; BARIŞ, KARDEŞLİK VE UMUT GETİRSİN

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, yaptığı yazılı açıklamada, baharın gelişini ve insan ruhunun tabiattaki uyanışını simgeleyen Nevruz’un barış ve kardeşlik içinde kutlanması ve şiddete prim verilmemesi gerektiğini söyledi.  

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, yaptığı yazılı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

             “Ortadoğu’dan Asya’ya kadar geniş bir coğrafyada kutlanan 21 Mart Nevruz Bayramı’nın başta bu bölgede yaşayanlar olmak üzere tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diliyorum.

              Zengin bir kültür birikimine sahip Türk Milletinin yaşayan en önemli geleneklerinden biri olan; baharın gelişini ve insan ruhunun tabiattaki uyanışını simgeleyen Nevruz Bayramı, tabiattaki değişimin yanı sıra kutlandığı tüm ülkelerde barışın, kardeşliğin, dostluğun ve huzurun çağrıcısı olmuştur.

              Birlik ve beraberliğin arttığı dayanışmanın güçlendiği, bağışlama, sevgi, kardeşlik ve hoşgörü gibi evrensel değerlerin yüceldiği bu özel günleri, gerginlik ve çatışmalara dönüştürecek gelişmelerin yaşanmaması, şiddete prim verilmemesi en büyük dileğimizdir. Bu yılki Nevruz Bayramının da son yıllardaki gibi huzur ve barış ortamında kutlanması, bayrama yaraşır kutlama tarzlarının ortaya konulması tüm toplumu sevindirecek ve kaynaştıracaktır.

              Tunus ve Mısır ile başlayıp Libya ile devam eden ve neredeyse tüm bölgeye domino etkisi ile yayılan halk ayaklanmaları ve ardından yaşanan şiddet olayları da bütün dünyada tedirginlik yaratmaktadır. Aynı bayramı kutlayan insanların birbirlerine karşı bu kadar hoşgörüsüz olması anlaşılır bir durum değildir. Ülkemizi ve çevremizdeki ülkeleri olumsuz yönde etkileyen ve kalkınma yarışında geride bırakan bu olumsuzlukların biran önce son bulması en büyük beklentimizdir. Nevruz dolayısıyla başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyada akan kanın durması herkesi mutlu edecektir.

              Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin ve kardeş ülke halklarının Nevruz Bayramını kutluyor, başta çalışanlar olmak üzere Nevruz’un tüm dünyaya barış, kardeşlik ve umut getirmesini ve yeni başlangıçlara vesile olmasını diliyorum.” 

HABERE AİT GÖRSELLER :

14 Nisan 2011 14:00, Basın


© 2016 HAK-İŞ Konfederasyonu